WYCENA ONLINE

Nasze porady

Planując zabudowę szafy lub garderoby należy pamiętać o kilku zaleceniach, które pozwolą zaprojektować praktyczne i funkcjonalne wnętrze. Oto kilka z nich:

Gabaryty zewnętrzne szafy.

Pełna szafa zbudowana jest z dachu, boków i podłogi. Podłoga montowana jest na nóżkach przykrytych cokołem (zdjęcie poniżej), które umożliwiają regulację wysokości oraz wypoziomowanie szafy . Takie rozwiązanie umożliwia również ewentualną zmianę podłogi bez konieczności demontowania szafy. Wówczas nowa podłoga dochodzi do nóżek, a wysokość cokołu należy zmniejszyć o grubość nowej posadzki.
Istnieje możliwość kombinacji jej budowy, np. bez podłogi i cokołu (wówczas wewnątrz szafy jest istniejąca posadzka).Szafa może być bez boków, jeśli ma ona się znajdować we wnęce (zamiast boków montowane są tzw. przymyki- zdjęcie obok). Jeśli szafa ograniczona jest ścianą tylko z jednej strony, wtedy również można zamontować na tej ścianie listwę przymykową.

Wykonywane przez nas elementy szafy z płyty laminowanej są wycinane piłą z podcinakiem i okleinowane ABS okleiniarką z wstępnym frezowaniem pozwalającym uniknąć wyszczerbienia krawędzi płyty oraz dostania się zanieczyszczeń.
 • Szerokość:

  90-180 cm dla szafy 2 drzwiowej

  150-250 cm dla szafy 3 drzwiowej

  200-330 cm dla szafy 4 drzwiowej

  250-450 cm dla szafy 5 drzwiowej.

  Możemy również wykonać drzwi o szerokości maksymalnej 125 cm- w systemie aluminiowym Bonari.

 • Głębokość:
 • Minimalna głębokość zewnętrzna szafy dla ubrań wiszących na drążku wieszakowym poprzecznym powinna wynosić 60 cm (głębokość wewnętrzna 51cm). Należy pamiętać, że drzwi przesuwane, które są najczęściej stosowane, spłycają szafę o ok. 9 cm. Przy szafach płytszych aniżeli 50 cm zaleca się stosowanie wieszaków wysuwanych poprzecznie (czyt. zakładka drążki ubraniowe poniżej).

 • Wysokość
 • Zależna od wysokości pomieszczenia.

Wnętrze szafy:

 • Półki:

  Łączenie półek ze ściankami standardowo wykonywane jest za pomocą kątowych połączeń meblowych zamykanych (zdjęcie obok) lub za pomocą konfirmatów (zdjęcie poniżej).  Dla klientów wymagających wykonujemy łączenia mimośrodowe (zdjęcie obok).

  Odstępy między półkami: od 27 do 38 cm (mniejszy odstęp między półkami zaleca się w przypadku, gdy znajdują się one w zasięgu ręki, natomiast w przypadku półek trudnodostępnych- dolnych i górnych odstęp między nimi może być nieco większy).

  Szerokość: max. 90 cm (szersze mogłyby ulec ugięciu).

  Głębokość: zależna od głębokości szafy.

  Oferujemy również półki wysuwane (zdjęcie obok).


 • Szuflady:

  Wykonywane przez nas szuflady są solidne i wytrzymałe. Łączenia wykonujemy za pomocą konfirmatów i kołków , co dodatkowo wzmacnia i usztywnia jej konstrukcję (zdjęcie obok).


  Standardowo szuflady wysuwane są na prowadnicach kulkowych (zdjęcie obok).


  Dostępne są również szuflady na prowadnicach Blum z hamulcem i cichym domykiem (dla wymagających)-zdjęcie obok.


  Sugerowane wymiary szuflad:
  Wysokość : od 15 do 25 cm.
  Szerokość: od 40 do 70 cm.
  Głębokość: od 40 do 60cm ( w zależności od głębokości szafy).
  Istnieje oczywiście możliwość wykonania szuflad o innych wymiarach.

 • Kosze wysuwane:

  Jest to rozwiązanie alternatywne do szuflad (zdjęcie powyżej).
  Standardowo kosze wysuwane są na prowadnicach rolkowych.
  Dostępne są również kosze na prowadnicach kulkowych z pełnym wysuwem i cichym domykiem (dla wymagających). Dostępne kolory: chrom, srebrny, biały.

  Wysokość:100, 150, 200mm
  Do szafek o szerokości : od 400 do 1000mm
  Głębokość:490mm

 • Drążki ubraniowe:

  Drążki montowane są na różnych wysokościach w zależności od przeznaczenia. Dla ubrań krótkich (np. bluzy, koszule) wysokość ta wynosi od 90 do 110cm, natomiast dla ubrań długich (np. płaszcze, sukienki) od 150 do 170cm.

  Przy głębokości zewnętrznej szafy poniżej 60 cm (z czego 9 cm zajmuje system drzwi przesuwnych, więc wewnętrzna głębokość szafy wynosi poniżej 51 cm) proponujemy zastosowanie drążków wysuwanych poprzecznie ( zdjęcie poniżej). Na szerokość (wraz z ubraniami) zajmują one od 50 do 60 cm.  Maksymalna szerokość drążka poziomego to ok. 100 cm. Dłuższe drążki powinny być podparte drążkiem pionowym. Istnieje również możliwość zamocowania półki do drążka pionowego za pomocą specjalnego łącznika(zdjęcie obok).

  W ofercie znajduje się również pantograf- ruchomy drążek wieszakowy (zdjęcie obok). Pozwala on na opuszczenie wysoko położonego drążka poziomego w dół za pomocą uchwytu, a po użyciu wraca do swojego położenia..

 • Wykonując dla Państwa projekt-wizualizację oraz wycenę szafy korzystamy z oprogramowania komputerowego. W fazie powstawania projektu można na bieżąco ustalać i dowolnie modyfikować jej układ według swojego uznania. Trójwymiarowa prezentacja mebla pozwoli wybrać klientowi najbardziej korzystne dla niego rozwiązania. Ponadto stale poszerzamy swoją ofertę materiałów o najnowsze rozwiązania, aby możliwie najlepiej dopasować się do rosnących wymagań naszych klientów. Zapraszamy do obejrzenia galerii szaf znajdującej się na naszej stronie internetowej lipiakmeble.com.pl oraz do skorzystania z formularza wyceny online.